LOGO stránek tato stránka aktualizována: 30.8.2002

BraMo 1

Schéma zapojení BraMo 1.10

Schéma brány 1.10 (klikni pro větší náhled)

Tady je možno stáhnout schéma ve formátu *.sch, pro zpracování programem Eagle. Kliknutím na obrázek se vám schéma zobrazí.

Poznámky ke schématu

Tranzistor Q2 je potřeba doplnit o malý chladič. Stačí asi 4 cm2 měděného plechu. Doporučuji chladit i stabilizátor U2.

Diody LED, kromě D2 (je součástí zdroje proudu pro linku), je možno vypustit. Slouží jen pro indikaci momentálních stavů brány. Doporučuji ponechat D15 (PRIPTEL), která indikuje správné připojení mobilu. Další diody signalizují: D10 (SPOJ) -připojení brány k telefonu a jeho odpojení od pevné linky, D11 (ZVON) -zapnutí vyzvánění, D14 (OBSAZ) -obsazený telefon hovorem z vnější linky.

Použitá relé jsou na 12V s kontakty na min. 100V. U Relé VTA001, pro spínání vyzvánění, mám předřazený rezistor (R7). To proto, že jsem použil relé na 6V (zrovna jsem jiné neměl po ruce). Pokud osadíte 12V relé, R7 nahraďte drátovou propojkou.

R20 je trimr, kterým se nastavuje hlasitost hovoru u protistrany. Nastavovat začněte (při probíhajícím hovoru) na minimu (poloha 1), až bude hlasitost vyhovující. Nejlépe nastavovat s pomocí další osoby, aby druhý telefon nebyl ve stejné místnosti.

Prozatím vše. Pokud budete potřebovat další informace, napište si o ně a já je sem doplním.

Nabíjení v bráně

Asi nejjednodušší způsob jak v bráně vyřešit nabíjení mobilu.

Nabíjení v bráně BraMo 1.

Schéma modulu 1.20 pro rozšíření brány verze 1.10 na odhozí hovory

Modul je určen pro rozšíření brány 1.10 na odchozí hovory. Zde si můžete stáhnout schéma (pro Eagle) ve formátu zip.

Modul pro rozšíření brány na odchozí hovory.

Schéma modulu 1.21

Toto schéma je doplněk k bráně 1.10 + 1.20. Spolu s příslušným programem v procesoru umožňuje ovládat z telefonu nabíjení mobilu. Popis ovládání je uveden u programu 1.21. Zde si můžete stáhnout schéma ve formátu .sch pro Eaglo.

Doplněk pro nabíjení.

Obrázky desky plošného spoje BraMo 1

Tyto obrázky nedoporučuji použít na výrobu DPS fotocestou, nejsou na to dostatečně kvalitní. Můžou však posloužit jako předloha pro ruční kreslení. Vlevo je strana spojů a vpravo strana součástek. Pod nima je nákres rozmístění součástek na DPS.

Strana spojů. Strana součástek.

Rozmístění součástek.

Programy pro procesor brány BraMo 1

Program 1.22

***SIEMENS*** (testován s C10, C35)
Program je naprosto stejný jako 1.21, jen s tím rozdílem že je upraven pro Siemensy. Schéma je až na kabel také stejné (1.10 + 1.20 + 1.21).

Program 1.21

***ERICSSON*** (testován s 788, 768, 628, 1018, T10)
Stručný popis funkce: zvednete sluchátko a číslem devět se připojíte k bráně.Potom příslušným kódem zvolíte požadovanou funkci. Po jejím navolení vás brána automaticky připojí znova k pevné lince.
Kódy:
#9 zapíná nabíjení mobilu
#8vypíná nabíjení mobilu
Tento program také podporuje pro odchozí volání krátká čísla (min. tři). Např. 4602 pro nabíjení Twistů atd. Bohužel nefunguje *11 a *88 a neptejte se proč, nevím. Program zachovává funkce všech předchozích programů.

Program 1.20

***ERICSSON*** program pro procesor brány, formát HEX
Stručný popis funkce: po vyzvednutí sluchátka stačí stisknout na telefonu číslo 9 (telefon = pevný telefon, mobil = mobilní telefon) a brána přepne odchozí hovory na mobil. Potom již stačí vytočit požadované číslo. Pozor - je potřeba vytočit i předčíslí, voláte přece přes mobilní telefon! Po zavěšení se brána vrátí do původního stavu, přepne se na pevnou linku.

Program 1.10

***ERICSSON*** program pro procesor, formát: HEX.

Zapojení kabelů mezi bránou a MT

Kabel k 768...

Kabel k C10.

Kabel k C35.

návrat na hlavní stránku | E-MAIL | tato stránka založena: 2.3.2001 | © Amnez | Osobní stránky autora |