Tady je možno stáhnout schéma ve formátu *.sch, pro zpracování programem Eagle. Kliknutím na obrázek se vám schéma zobrazí.
Tranzistor Q2 je potřeba doplnit o malý chladič. Stačí asi 4 cm2 měděného plechu. Doporučuji chladit i stabilizátor U2.
Diody LED, kromě D2 (je součástí zdroje proudu pro linku), je možno vypustit. Slouží jen pro indikaci momentálních stavů brány. Doporučuji ponechat D15 (PRIPTEL), která indikuje správné připojení mobilu. Další diody signalizují: D10 (SPOJ) -připojení brány k telefonu a jeho odpojení od pevné linky, D11 (ZVON) -zapnutí vyzvánění, D14 (OBSAZ) -obsazený telefon hovorem z vnější linky.
Použitá relé jsou na 12V s kontakty na min. 100V. U Relé VTA001, pro spínání vyzvánění, mám předřazený rezistor (R7). To proto, že jsem použil relé na 6V (zrovna jsem jiné neměl po ruce). Pokud osadíte 12V relé, R7 nahraďte drátovou propojkou.
R20 je trimr, kterým se nastavuje hlasitost hovoru u protistrany. Nastavovat začněte (při probíhajícím hovoru) na minimu (poloha 1), až bude hlasitost vyhovující. Nejlépe nastavovat s pomocí další osoby, aby druhý telefon nebyl ve stejné místnosti.
Prozatím vše. Pokud budete potřebovat další informace, napište si o ně a já je sem doplním.
Asi nejjednodušší způsob jak v bráně vyřešit nabíjení mobilu.
Modul je určen pro rozšíření brány 1.10 na odchozí hovory. Zde si můžete stáhnout schéma (pro Eagle) ve formátu zip.
Toto schéma je doplněk k bráně 1.10 + 1.20. Spolu s příslušným programem v procesoru umožňuje ovládat z telefonu nabíjení mobilu. Popis ovládání je uveden u programu 1.21. Zde si můžete stáhnout schéma ve formátu .sch pro Eaglo.
Tyto obrázky nedoporučuji použít na výrobu DPS fotocestou, nejsou na to dostatečně kvalitní. Můžou však posloužit jako předloha pro ruční kreslení. Vlevo je strana spojů a vpravo strana součástek. Pod nima je nákres rozmístění součástek na DPS.