LOGO stránek tato stránka aktualizována: 16.5.2003

BraMo 6.0

Více fotek v galerii (stačí kliknout). Tato GSM brána (pager) je řešená jako přenosné čidlo velikosti, řekněme kapesní. Nepotřebuje žádnou údržbu (je napájena z mobilu) nebo instalaci (malé kompaktní provedení). Je zde pro představu malý obrázek.
Další fotky najdete v galerii. Funkce je zhruba taková - po aktivaci čidla dojde přes mobil k prozvonění předem určeného čísla (čísel), nebo k zaslání SMS, záleží na programu.

Schéma brány

Schéma BraMo 6 bez čidla (klikni pro větší náhled).

Čidlo 1

Zapojení čidla 1 (klikni pro větší náhled).

S tímto čidlem bude brána reagovat na osvětlení, nebo naopak na zastínění čidla (záleží na programu).

Propojení čidla 1 s BraMo6
JP1 čidla JP2 brány
1 9
2 1

Čidlo 2

Zapojení čidla 2 (klikni pro větší náhled).

Toto čidlo reaguje na změnu osvětlení. Pokud je vybavené světlovodem (trubička nasazená na čidlo) tak je docela citlivé. Má tu výhodu že na něj nemají vliv pomalé změny světla např. východ (západ) slunce. Naopak osoba procházející v blízkosti čidla jej spolehlivě aktivuje. Typ fotorezistoru asi budete muset vyzkoušet, já jsem použil nějaký neznámý, který jsem "vybrakoval" z jakési hračky.

Propojení čidla 2 s BraMo6
JP1 čidla JP2 brány
1 12
2 9
3 1

Pokud budete mít nějaké zapojení odzkoušeného čidla, budu rád když mně ho pošlete.

Programy pro procesor

Program 6.02

***SIEMENS***
Odzkoušeno s: C35 v.12
Programovat: WDT = OFF, OSC = XT
Funkce brány: při rozpojení vstupu JP2/9 na JP2/1 brána vytočí přes připojený MT hovor na telefonní číslo, které je uložené na SIM kartě na první pozici (uložit v mezinárodním formátu!). Nechá telefon několikrát zazvonit a zavěsí (jde o tzv. prozvonění). Potom čeká na rozpojení vstupu.

Program 6.01

***SIEMENS***
Odzkoušeno s: C35 v.12 a SL42 v.23
Programovat: WDT = OFF, OSC = XT
Funkce brány: při propojení vstupu JP2/9 na JP2/1 brána vytočí přes připojený MT hovor na telefonní číslo, které je uložené na SIM kartě na první pozici (uložit v mezinárodním formátu!). Nechá telefon několikrát zazvonit a zavěsí (jde o tzv. prozvonění). Potom čeká na rozpojení vstupu.

 

 

návrat na hlavní stránku | E-MAIL | tato stránka založena: 7.4.2003 | © Amnez | Osobní stránky autora |